مبانی نظری عناصر آمیخته بازاریابی 4p

مطالب دیگر:
📂بررسی انواع شبکه های عصبی و کاربرد های شبکه های عصبی نظیر ANN ها در پزشکی📂بررسی جايگاه زن در فرهنگ اسلامي و مقام زن در جهان بيني اسلامي📂بررسی مشخصات و کاربرد و فرآیندهای تولید مواد ديرگداز و نسوز📂بررسی انواع فرآیندهای ليچينگ ، فرآوري اورانيوم ، ليچينگ كانه هاي اورانيوم📂نانو تكنولوژي و بررسی ساختار و خواص مواد نانو📂تحقیق با موضوع كنترل كننده هاي برنامه پذير یا PLC ها📂بررسی تاریخچه و مروري بر روند مشروطيت در استان كرمانشاه📂کاربرد مدارهای فرمان در تاسیسات الکتریکی و مراکز تولید نیرو📂دانلود طرح توجیهی توليد ترانس مهتابي 40 وات و 20 وات📂دانلود گزارش كارآموزي در مجتمع كارگاهي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهر مجلسي📂دانلود گزارش كارآموزي رشته برق در اداره برق شهرستان مباركه📂گزارش کارآموزی در یک شرکت گرافیکی📂پروژه آماده درس اجزاء ماشين ، تحليلي بر آزمونهاي مجموعه بوستر📂دانلود گزارش كارآموزي در شركت تجهيزات پزشكي راد طب ، توید کننده لوازم پزشكي📂دانلود گزارش کارآموزی رشته برق در شركت ايران تكنيك📂گزارش کارآموزی در شركت طراحي مهندسي شتابكار (ساپكو) | مراحل اصلي پياده‌سازي SPC و نمودارهای کنترل📂گزارش كارآموزي در شركت فرآورده‌هاي گوشتي آمل (كاله)📂آشنايي با دستگاههاي مورد استفاده در آزمايشگاههاي متالوگرافي📂دانلود پاورپوینت امنیت دیجیتالی SSL📂دانلود پاورپوینت پروتکل MPLS و GMPLS
مبانی نظری عناصر آمیخته بازاریابی 4p|31018455|jtv|bf|جِی تی|
محقق گرامی فایل مورد نظر در مورد مبانی نظری عناصر آمیخته بازاریابی 4p آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

مبانی نظری عناصر آمیخته بازاریابی 4p
دارای 60 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع :انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل:WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::

عناصر آمیخته بازاریابی 4p
بازاریابی چیست؟
انجمن بازاریابی آمریکا بازاریابی را اینچنین تعریف نموده است: «بازاریابی فرآیند برنامه¬ریزی و تحقق یک ایده قیمت گذاری، تبلیغات و توزیع کالا، خدمت و یا عقاید و اندیشه ها است. به نحوی که مبادله ای ایجاد نماید که اهداف فردی و سازمانی توسط این مبادله ارضاء شود .
بطور کلی بازاریابی موارد زیر را در برمی گیرد :
1- تعیین مشتریان بالقوه و شناسایی نیاز و خواسته آنها
2- طراحی و ساخت و یا ارائه کالا و خدمتی که نیاز و خواسته آنها را برآورده نماید .
3- تعیین قیمت مناسب
4- توزیع کالا و خدمت در زمان و مکانی که برای مشتری مناسب باشد .
5- ایجاد ارتباط با مشتریان و ارائه اطلاعات لازم
6- بازخورد از مشتریان و ارائه خدمات پس از فروش
7- نیل به اهداف سازمانی (سود و غیره)
یک بازاریابی در بازار داخلی باید بتواند با تغییر و تعدیل ماهرانه عوامل قابل کنترل در محیطی که سرشار از عوامل غیرقابل کنترل هست خود را تطبیق دهد تا بتواند به بهترین وجه وظایف خود را انجام دهد . شکل شماره 2-1 عوامل قابل کنترل و عوامل غیرقابل کنترل را نشان می دهد .


عوامل قابل کنترل عوامل غیرقابل کنترل
محصول
قیمت
تبلیغات
کانال توزیع
مشتری
هزینه دموگرافی
اقتصادی
اجتماعی
سیاسی
تکنولوژیکی
فیزیکی
حقوقی
رقابتی
جدول 2-1 عوامل قابل کنترل و غیرقابل کنترل در فرایند بازاریابی

2-2- بازاریابی بین المللی
چارچوب بنیادی بازاریابی بین المللی با بازاریابی داخلی تفاوتی ندارد. به عبارت دیگر شناخت بازار هدف، طراحی و ایجاد کالا یا خدمت، قیمت گذاری، توزیع و تبلیغات اساس بازاریابی و بازاریابی بین المللی را تشکیل می دهند .(کریس فلیپ، 1955)
اما بازاریابی بین المللی چیست ؟ بازاریابی بین المللی در ساده ترین وجه عبارت است از اجرای یک و یا چند مورد از فعالیتهای بازاریابی از این سو به آن سوی مرزهای ملی یک کشور. مانند شرکت کوچکی که صرفاً کالای خود را به یک کشور خارجی صادر می کند و مسئولیت قیمت گذاری، تبلیغات و توزیع با عقد قراردادی، به عهده نماینده خارجی خواهد بود. در پیچیده ترین وجه، بازاریابی بین المللی عبارت از برنامه ریزی و اجرای تمام فعالیتهای بازاریابی در بسیاری از کشورها است. (کریس فلیپ، 1955)
با توجه به توضیحات فوق الذکر مدیریت بازاریابی را می توان به دو سطح مختلف تقسیم کرد :
1- مدیریت بازاریابی داخلی: که عبارت از مدیریت عوامل قابل کنترل در محیط بیرونی غیرقابل کنترلی که توسط مرزهای جغرافیایی و سیاسی یک کشور محدود شده است .
2- مدیریت بازاریابی بین المللی: که فعالیت در چندین بازار خارجی را شامل می شود و در این بازارها نه تنها عوامل غیرقابل کنترل از کشوری به کشور دیگر متفاوت است بلکه احتمال قوی وجود دارد که عوامل قابل کنترل نیز از بازاری به بازار دیگر متفاوت باشد .
2-3- تعریف محصول
محصول عبارت است از هرچه که بتوان به بازار جهت جلب توجه، خرید، استفاده یا مصرف ارائه نمود و ممکن است خواسته و یا نیازی را بتواند برآورده کند. محصول می تواند شامل کالاهای فیزیکی، خدمات، افراد، اماکن، سازمان ها و ایده ها شود.(فلیپ کاتلر، 1994)
محصول باید از سه بعد مورد بررسی قرار گیرد . هسته و یا بخش اصلی محصول یعنی آن بخشی که مشتری واقعاً بدنبال خرید آن است. همان گونه که در شکل 2-2 نشان داده شده است هسته که مزایای اصلی یک کالا و یا خدمتی که بتواند مشکلی را حل نماید در مرکز کل محصول قرار دارد. بنابراین در موقع طراحی یک محصول باید در نظر داشت که فایده اولیه و اصلی یک محصول چیست و یا خریدار به چه منظوری کالا را می خرد .

بدنه محصول در واقع محصول واقعی ما است که در حول فایده اصلی محصول ساخته شده است و پنج ویژگی را دارا می باشد که عبارتند از: بخش قابل لمس کالا، سطح کیفیت، طرح، نام و نشان و بسته بندی، اخرین بخش یک محصول که طراحان محصول باید به آن توجه نمایند پوسته یا بخش خدمات و مزایای اضافی مربوط به محصول است که به مشتری ارائه داده می شود . خدمات پس از فروش، ضمانت، تحویل کالا در محل مناسب مشتری، ارائه خدمات اعتباری، نصب و ضمانت نامه از آن جمله به شمار می آیند .